ČSOB.czČeskoslovenská obchodní banka patří mezi největší bankovní instituce u nás. Působí jak v České republice, tak na Slovensku. V Česku patří pod ČSOB Banku také Poštovní spořitelna. Dohromady mají kolem tří milionů klientů. Na Slovensku má ČSOB kolem dvou set tisíc klientů.

Historie ČSOB.cz

ČSOB.cz má dlouhou a bohatou historii a patří mezi tradiční a nejznámější bankovní instituce v naší zemi. ČSOB byla založena roku 1964 a byla součástí tehdejší Státní banky československé. Za socialismu bylo jejím hlavním úkolem financování zahraničního obchodu a půjčky z mezinárodních trhů. K velkým změnám došlo po roce 1989. ČSOB Banka zavedla nové služby a výrazně rozšířila svou síť poboček. V roce 1999 prodal stát svůj podíl v ČSOB belgické bance KBC Bank. O rok později pak ČSOB převzala Investiční a Poštovní banku. Od roku 2007 je jediným akcionářem ČSOB belgická KBC Bank.

Síť poboček a bankomatů ČSOB.cz

ČSOB Banka se může pochlubit opravdu velmi rozsáhlou sítí poboček i bankomatů po celé České republice. Poboček má v tuto chvíli už více než 200 a najdeme je ve všech větších městech. Jejich kompletní seznam včetně přesných adres a kontaktů najdeme na webových stránkách ČSOB, když v horním menu klikneme na položku ČSOB, vybereme Kontakty, pobočky, bankomaty a následně zvolíme položku Pobočky. Pokud jde o bankomaty, tak jejich seznam najdeme podobným způsobem. Druhou možností je zadat vybrané město nebo ulici do vyhledávacího okénka, které je hned na titulní stránce ČSOB po levé straně, případně kliknout na vybraný kraj na mapce.

ČSOB Banka a její běžné účty

Československá obchodní banka má ve své nabídce tři základní druhy běžných účtů – Konto, Aktivní konto a Exkluzivní konto. První z nich, základní účet Konto, se hodí především pro ty, kteří příliš často služeb banky nevyužívají. Je vhodné hlavně tehdy, pokud máte měsíčně maximálně dvě příchozí a odchozí platby a dva výběry z bankomatů. Součástí účtu je platební karta MasterCard a elektronické bankovnictví. Druhým typem účtu je Aktivní konto. To je vhodné pro ty klienty, kteří už využívají bankovní služby častěji a platební kartu MasterCard k němu získá zdarma nejen majitel účtu, ale i jeho partner. Aktivní konto je ideální pro rodiny, které si k němu mohou přikoupit Rodinný balíček, u kterého mají rozšířený počet transakcí. Posledním typem běžného účtu pro fyzické osoby je Exkluzivní konto. To je určeno těm nejnáročnějším klientům, kteří vyžadují nadstandardní služby a na účtu mají větší finanční částky. Součástí nabídky je i prestižní karta MasterCard Gold a spousta dalších výhod. Všechny tyto tři typy účtů si mohou založit osoby starší 18 let a k vyřízení žádosti stačí platný občanský průkaz. Pokud nevíte, které z kont je pro vás to pravé, můžete využít jednoduchou aplikaci na webu ČSOB Banky a spočítat si, který účet bude pro vás ten nejvýhodnější. Přes internet si můžete také domluvit schůzku na některé z poboček ČSOB.

Dětské a studentské konto od ČSOB

ČSOB myslí i na děti a mládež a má pro ně speciální typy bankovních účtů. Pro děti nabízí ČSOB Dětské konto Slůně, které je určeno všem dětem od narození až do jejich 15 let. Založení i vedení tohoto účtu je zcela zdarma, stejně tak elektronické bankovnictví a platební karta, která se vydává dětem od 8 let a mohou si z ní vybírat peníze 4 x do měsíce. Pro mládež má pak ČSOB Banka ČSOB Studentské konto. To je poskytováno mladým lidem od 15 do 30 let s tím, že od 21 let je potřeba k jeho vyřízení přiložit potvrzení o studiu na vysoké škole. U studentského konta se neplatí žádné bankovní poplatky a jeho součástí je platební karta MasterCard Student, se kterou mají mladí lidé neomezený počet výběrů z bankomatů v ČR. Žádost o studentské konto si můžete podat jednoduše online a vyřízení na vybrané pobočce tak bude rychlejší a jednodušší.

Nabídka platebních karet

Co se týká platebních karet, tak Československá obchodní banka jich má v nabídce celou řadu, a to jak debetní, tak kreditní. Mezi debetní karty, které ČSOB Banky svým klientům poskytuje, patří moderní Bezkontaktní karta MasterCard, se kterou můžete platit pouhým přiložením platební karty k pokladnímu terminálu, dále pak  MasterCard, Mastercard Gold, MasterCard Student, VISA Electron, VISA Classic, VISA Gold a VISA Electron Baby pro děti od 8 do 15 let. Pokud jde o kreditní karty, tak ty jsou v nabídce tři – základní Kreditní karta, Kreditní karta pro studenty a prestižní Úvěrová karta Diners Club. K platebním kartám poskytuje ČSOB Banka také pojištění a to jednak pojištění proti ztrátě nebo krádeži karty, dále pak pojištění pro cesty do zahraničí a posledním druhem pojištění je pojištění pro řidiče motorových vozidel. Vybrané bankomaty pak umožňují nejen výběr, ale i vklad hotovosti na váš bankovní účet. Pokud si chcete sami vybrat, jaký obrázek budete na kartě mít, můžete využít služby s názvem Image karta, díky které si můžete sami navrhnout design vaší karty.

ČSOB a elektronické bankovnictví

Tak jako všechny ostatní banky u nás, ani ČSOB Banka nezůstává pozadu se službami přímého bankovnictví. Pod elektronické bankovnictví spadá jednak internetové bankovnictví InternetBanking 24, díky kterému můžete svůj účet pohodlně ovládat přes internet, dále pak SmartBanking, tedy aplikace do chytrých mobilů, dále Digitální peněženka Mastercard Mobile, umožňující platbu z karty mobilem, dále pak telefonické bankovnictví pod názvem Linka 24 a služby Mobil 24 a Info 24. Veškeré podrobné informace k jednotlivým druhům přímého bankovnictví pak najdete na webových stránkách ČSOB nebo vám poradí pracovníci přímo na pobočkách.

Hypotéky od ČSOB Banky

ČSOB patří mezi největší poskytovatele hypotečních úvěrů v České republice. V její nabídce je několik druhů hypoték – Hypotéka s bonusem, Bezstarostná hypotéka, Hypotéka s garantovanou výší splátky, Hypotéka bez dokládání příjmů nebo Americká hypotéka, kterou můžete použít na cokoliv. Součástí webových stránek ČSOB Banky jsou i hypoteční kalkulačky, díky kterým si můžete sami vypočítat výši svých případných splátek.

ČSOB Banka a její nabídka půjček

Československá obchodní banka nabízí pro své klienty také celou řadu půjček. Základní půjčkou je Půjčka na cokoliv, kterou můžete využít na jakýkoliv účel. Minimální výše této půjčky je 20 000 Kč a i bez ručitele můžete dostat až 600 000 Kč. Půjčku lze splácet až po dobu sedmi let. Pro ty, co chtějí investovat do svého bytu či domu je určená ČSOB Půjčka na lepší bydlení. Minimální výše této půjčky je 100 000 Kč a maximální výše není omezena. Tuto půjčku můžete splácet až deset let. Ti, co mají už několik půjček mohou využít ČSOB Konsolidace. Díky ní mohou všechny svoje splátky sjednotit do jedné jediné a zároveň tak měsíčně platit méně peněz za splátky. Minimální výše je zde 50 000 Kč a splácet můžete až osm let. Kromě půjček nabízí ČSOB Banka také kreditní karty včetně speciální, určené výhradně pro studenty. Celkem běžnou službou, kterou mají téměř všechny banky je povolené přečerpání účtu, neboli kontokorent. Při žádosti o kontokorent u ČSOB je potřeba doložit své příjmy, případně příjmy spolužadatelů. Povolené přečerpání je možné nejen u běžného účtu, ale i u studentského konta. Dalším druhem půjčky je americká hypotéka, při které ručíte svou nemovitostí. ČSOB Banka u americké hypotéky půjčuje 200 000 až 5 milionů Kč a je možno ji splácet až po dobu dvaceti let.

Spoření a investice u ČSOB

U ČSOB Banky si můžete i výhodně spořit své peníze.V nabídce této banky je celá řada produktů, jako např. Plán pro život, penzijní produkty, spořící produkty, podílové fondy, životní pojištění, stavební spoření nebo obchodování s cennými papíry. Mezi spořícími produkty, které jsou v portfoliu ČSOB najdeme základní spořící účet, dále pak spořící účet s prémií, termínovaný vklad, termínovaný vklad Plus a dětské konto Slůně pro děti do 15 let. Výhodou spořícího účtu jsou vyšší úrokové sazby než u účtu běžného, vedení účtu zdarma, možnost vedení účtu i v zahraniční měně a mnoho dalších benefitů. K založení spořícího účtu stačí jen občanský průkaz a schůzku na pobočce banky si můžete domluvit i přes internet. Na delší časové období se pak více vyplatí termínované vklady.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!