Era.czK nejznámějším českým bankovním institucím patří Era, která ale není samostatnou bankou – jedná se o obchodní značku ČSOB. Velká výhoda Ery spočívá v její spolupráci s Českou poštou – Era tak využívá pobočky pošty jako svoje kontaktní místa (přepážky Poštovní spořitelny) a díky tomu je rozšířená po celé republice a její pobočky jsou i v menších obcích. Jaké finanční produkty Era nabízí, jaké výhody přináší svým klientům a kde všude najdeme informace o této značce?

Era běžné účty a platební karty

Pokud máte zájem o založení běžného účtu, u Ery si můžete vybrat mezi čtyřmi variantami – osobní účet, online účet, první konto pro děti a eurokonto. Jaký je mezi nimi rozdíl a jaké jsou jejich hlavní přednosti?

Era osobní účet – klasický běžný bankovní účet, určený pro osoby od 10 let věku. Jeho součástí je i bezkontaktní platební karta, internetové bankovnictví a jako doplňkovou službu si k němu můžete sjednat i kontokorent nebo spořicí účet. Do 26 let je jeho vedení zdarma, klienti mezi 26 až 58 lety za jeho vedení platí 34 Kč měsíčně a osoby starší 58 let platí 8 Kč/měsíc.

Era online účet – další běžný bankovní účet, který je ale vhodný hlavně pro ty, kteří si chtějí všechny platby vyřizovat přes internet. V případě, že na něj bude chodit alespoň 15 000 Kč měsíčně, je jeho vedení zdarma, jinak je poplatek 69 Kč/měsíc.

Era první konto – speciální bankovní účet, na který můžete ukládat peníze Vašim dětem. Jakmile jim bude 10 let, Era první konto jim můžete převést na běžný osobní účet.

Era eurokonto – bankovní účet pro ty, kteří svoje finanční transakce provádějí v eurech. Jeho součástí je i mezinárodní platební karta a samozřejmě k němu lze využívat i přímé bankovnictví.

 Era spořicí a investiční produkty

S Erou můžete i spořit nebo investovat Vaše peníze – stačí si jen vybrat některý z jejích produktů. Mezi spořicími produkty se jedná např. o červené konto, spořicí účet, termínovaný vklad, nebo dětskou vkladní knížku, pokud zvažujete o investování, Era Vám nabízí profesionální poradenství.

Era červené konto – účet, na kterém si můžete spořit Vaše peníze, jež se Vám budou výhodně úročit. Zřízení i vedení účtu je zdarma a ovládat jej můžete i přes internetové bankovnictví.

Era spořicí účet – účet s pevnou výpovědní lhůtou 55dní a úroky až 0,6 % ročně. Založení i vedení tohoto účtu je zdarma a minimální výše vkladu je pouhých 200 Kč.

Era termínovaný vklad – v tomto případě se úroky zvyšují spolu s dobou uložení peněz. Klient si může sám určit dobu, po kterou chce svoje úspory zhodnocovat a nemusí mít u Ery osobní účet. Minimální výše vkladu je stanovena na 5 000 Kč.

Dětská vkladní knížka – svým dětem můžete spořit se zvýhodněnými úroky a vkladní knížku si lze založit na kterékoliv pobočce České pošty. Výhodou je i minimální vklad jen 50 Kč a také to, že úroky jsou navýšeny o další finanční prémii.

Era hypotéka a stavební spoření

S Erou máte možnost vyřešit i otázky související s Vaším bydlením. Pokud se chystáte stavět nový dům, kupovat nemovitost, nebo rekonstruovat Vaše současné bydlení, můžete využít hypotéku od Ery nebo půjčku na bydlení. Další variantou je výhodné stavební spoření, jež Era nabízí ve spolupráci s ČMSS.

Era hypotéka – úvěr určený na financování bydlení, který je zajištěný nemovitostí. Minimální výše Era hypotéky je 200 000 Kč, naopak maximum může být až do 100 % zástavní hodnoty nemovitosti. Velkým plusem je i dlouhá doba splatnosti – splácení hypotečního úvěru od Ery si můžete rozložit až na 40 let.

Era půjčka na bydlení – tento typ úvěru je vhodný např. na rekonstrukci či modernizaci Vašeho současného bydlení, případně na nákup vybavení domácnosti. Výhodou jsou mimo jiné nízké úroky nebo absence poplatků za sjednání úvěru, vedení účtu nebo mimořádné splátky.

Era a její nabídka pojištění

Nabídka finančních produktů Ery je opravdu široká a tak v ní nechybí ani několik druhů pojištění. Online z pohodlí svého domova si můžete sjednat např. havarijní pojištění, cestovní pojištění, povinné ručení, pojištění domácnosti nebo pojištění odpovědnosti. Pokud máte zájem o výhodné životní pojištění nebo penzijní připojištění, můžete si o ně požádat na některé z mnoha poboček Poštovní spořitelny.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!