Era infoSoučástí internetbankingu Poštovní spořitelny je také služba s názvem Era info. Co vše tato služba nabízí a jak ji získat? Era info je služba, která klientům Poštovní spořitelny umožňuje mít neustálý přehled o pohybech na jejich účtu, platbách kartou a výběrech z bankomatu. Automatický systém posílá klientům buď emaily nebo smsky které je informují o každé změně. Zatímco sms zprávy jsou zpoplatněné třemi korunami za jednu smsku, e-maily jsou zcela zdarma. Službu Era info si můžeme aktivovat prostřednictvím internetového bankovnictví, nebo přes telefonní linku.

Era smartbanking

Poštovní spořitelna internetbanking lze ovládat nejen přes počítač nebo notebook, ale pokud jste vlastníkem chytrého telefonu nebo tabletu, můžete si stáhnout speciální aplikaci pod názvem Era smartbanking. Era smartbanking je vhodná pro prakticky všechny majitele smartphonů – její verze je nejen pro mobily s operačním systémem iOs a  Android ,ale i pro Windows Mobile a Samsung Apps. Kromě chytrých telefonů ji můžete používat i v tabletech, stačí jen být připojeni k internetu.  Aplikace je samozřejmě zdarma a získala mimo jiné ocenění Mobilní aplikace roku 2012. Aplikace umožňuje mít neustálý přehled o svém účtu odkudkoliv a kromě běžných plateb, splátek atd. díky ní můžeme i dobíjet kredit svého mobilu, vyhledat nejbližší pobočku nebo bankomat, zjistit si aktuální kurzy měn nebo vytvořit novou platební kartu s vlastním obrázkem. Aplikaci si můžeme stáhnout buď přímo ze stránek Poštovní spořitelny prostřednictvím QR kódů a nebo v jednotlivých internetových obchodech – App Store, Google play, Windows Phone Marketplace a Samsung Apps.

Jak si založit Poštovní spořitelna internetbanking?

Pokud se rozhodneme pro založení účtu, máme tři možnosti – první z nich je navštívit osobně kteroukoli pobočku Poštovní spořitelny nebo České pošty. Druhou variantou je sjednat si schůzku na pobočce pomocí kontaktního formuláře na internetu s tím, že pracovníci spořitelny vám pak zavolají a domluví si schůzku podle vašich potřeb. Třetí možnost je pak pro ty, co chtějí službu internetbanking sjednat ze svého domova – ti mohou využít některého z obchodních zástupců Českomoravské stavební spořitelny.

Kolik internetbanking stojí?

Internetové bankovnictví od Poštovní spořitelny je zdarma, nic se neplatí ani za založení a vedení účtu ani za zjišťování stavu účtu. Jedinou výjimkou jsou informační sms zprávy, které, pokud si je nastavíme, jsou zpoplatněny cenou 3 Kč za jednu zprávu.

Bezpečný internetbanking

Internetové bankovnictví od Poštovní spořitelny je naprosto bezpečné, ale je potřeba abychom dodržovali některé zásady. Je potřeba chránit svá přístupová hesla, aby se k nim nedostal nikdo cizí,  dále bychom měli internetbanking využívat pouze z vlastního počítače a vždy mít nainstalovaný kvalitní antivir. Pokud chceme bezpečnost svých dat ještě zvýšit, můžeme použít např. SMS klíče.

Poštovní spořitelna internetbanking na sociálních sítích

Informace o internetovém bankovnictví Poštovní spořitelny najdeme i na největších sociálních sítích – na stránkách YouTube.com je na profilu Era jednoduše umístěno několik videí. Na profilu na největší sociální síti – na Facebooku – pak můžeme sledovat aktuální informace o službách a produktech Poštovní spořitelny, případně i položit dotazy, na které pracovníci spořitelny pravidelně odpovídají.

Era point

Poštovní spořitelna má v současné době téměř 70 finančních center po celém území republiky. Součástí některých poboček jsou i samoobslužné zóny, tzv. Era pointy. O co se jedná? Era point je jedinečný přístroj, který je připojený na internet a a klienti Poštovní spořitelny pomocí něho mohou ovládat své internetové bankovnictví. Hodí se především pro ty, kteří nemají s internetem mnoho zkušeností, protože pracovníci ve finančních centrech těmto klientům vše potřebné vysvětlí a názorně předvedou. Automaty Era point ale mohou využít i ti, co nejsou klienty Poštovní spořitelny – mohou si na nich zjistit informace o jednotlivých produktech této banky.

MasterCard Mobile

Úplnou novinkou, kterou Poštovní spořitelna začala nabízet je digitální peněženka MasterCard Mobile. Tato aplikace je určena pro chytré telefony a tablety a pomocí ní můžeme platit v internetových obchodech. Aplikace je zdarma a je dostupná na operačních systémech iOs (od verze 5.x) a Android (od verze 2.3). Samotná platba pak probíhá načtením QR kódu, který klienti po dokončení objednávky uvidí na obrazovce. Po stažení aplikace (z App Store nebo Google play) ji ještě musíme aktivovat pomocí SMS kódu a pak si vytvořit vlastní šestimístný PIN. Aplikace je naprosto bezpečná , jednoduchá a můžeme do ní registrovat platební karty Visa, Visa Electron, Maestro a MasterCard (každá jednotlivá karta ale musí mít povoleny platby přes internet). Podrobný návod k této službě a video pak nalezneme na stránkách Poštovní spořitelny pod záložkami Ostatní – Platební karty.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!