Historie poštovních spořitelenHistorie českých poštovních spořitelen se píše od devatenáctého století. V předválečném Československu existovala Poštovní spořitelna, která navazovala na svou rakousko-uherskou předchůdkyni. Československá poštovní spořitelna byla založena už v roce 1918, kdy převzala v novém československém státě šekovou službu bývalého rakouského poštovního spořitelního úřadu ve Vídni. Byla tehdy založena jen jako správní úřad v oboru působnosti poštovní správy. Zákonem číslo 140/1919 Sb. byl založen Poštovní úřad šekový. Jeho primárním úkolem bylo zajišťovat bezhotovostní platby mezi jednotlivými hospodářskými subjekty. Tím sehrál významnou roli při stabilizaci měnových poměrů v nově vzniklé ČSR, čímž snížil potřebu oběživa na platy v hotovosti. U Poštovního úřadu šekového se současně soustřeďovala největší část příjmů a výplat státu na ústředním kontě. V roce 1930 byl zákonem č. 143/1930 Sb. přeměněn Poštovní úřad šekový na Poštovní spořitelnu, když jako nový atribut jeho činnosti byla zavedena spořitelní služba. Tato instituce byla také významným činitelem a místem pro upisování vnitřních státních půjček. Historické dokumenty k existenci této instituce se nacházejí v Archivu České národní banky. Mezi země s nejrozvinutějším poštovním bankovnictvím patří Německo, Itálie, Nizozemsko a Japonsko. Tato forma poskytování bankovních služeb je také velice oblíbená v rozvojových zemích, mezi něž patří např. Senegal, Keňa, Jižní Afrika, Írán, Vietnam.

Co Poštovní spořitelna nabízí?

Cílem Poštovní spořitelny je nabídnout svým klientům takové finanční služby, které  skutečný život velmi zjednoduší. Proto se Poštovní spořitelna rozhodla novou podobu finančních služeb zastřešit značkou ERA, značkou, která bude zárukou jednoduchosti, otevřenosti a vstřícnosti. Poštovní spořitelna věří, že ERA dokáže správně reagovat na tajná přání zákazníků a naplní všechna jejich očekávání, a zároveň si uchová to nejlepší z dlouhé tradice Poštovní spořitelny. Nabízí vám svým klientům kvalitní produkty a služby, ale také otevřený a rovnocenný vztah. Aby v praxi toto skutečně platilo, májí klienti k dispozici člověka na jeho straně – nezávislého ombudsmana, jehož úkolem je hájit jejich zájmy a zajistit dodržování pravidel, ke kterým se Poštovní spořitelna přihlásila – v Kodexu chování mezi bankami a klienty České bankovní asociace. A jaká je produktová nabídka této banky? Má pro své klienty několik řad produktů a služeb, které by jim měly pomoci při řešení všech finančních otázek. Poštovní spořitelna je přesvědčena, že si u ní vyberete ten správný účet, spoření, půjčku nebo pojištění, ať už jako fyzická osoba nebo podnikatel. Poštovní spořitelna využila také dlouhodobé zkušenosti ze vzájemné spolupráce se subjekty zvláštního typu, a tak dnes může nabídnout produkty a služby na míru jak municipální sféře (obce, města, kraje), tak bytovým družstvům či neziskovému sektoru. Zajímavé bankovní produkty a služby nabízí také Česká spořitelna a Equa bank.

Kariéra u Poštovní spořitelny

Jako jedna z největších bankovních společností v České republice je Poštovní spořitelnou zaměstnáváno téměř 7 000 zaměstnanců po celém jejím území. Díky řadě významných mezníků, kterými si prošla, má bohatou historii a mnoho zkušeností, ze kterých může čerpat. Mezi ty nejvýznamnější patří spojení se skupinou KBC, díky kterému poskytuje svým zaměstnancům a klientům stabilní zázemí mezinárodní společnosti.

Je čas změn a Poštovní spořitelna se chce měnit. Toho však může dosáhnout jen pokud lidé samotní budou chtít. Zaměstnanci jsou proto jednou z nejvyšších priorit ČSOB. Investuje do rozvoje znalostí a motivace jejich zaměstnanců, vytváří možnosti pro široké uplatnění získaných znalostí a zkušeností nejen v rámci ČR, ale také v zahraničí. Stálý zájem a zaměření se na zákazníka, výkon odpovídající cílům, rozhodnost a zdravý rozum, zodpovědnost za svá rozhodnutí, otevřená a upřímná komunikace a spolupráce, rozvoj sebe sama a inspirace ostatních – to jsou kvality, které očekává od svých současných i budoucích zaměstnanců, neboť Poštovní spořitelně umožňuje zlepšit způsob vzájemné spolupráce a posílit vědomí, že nezáleží jen na pouhém dosažení výsledků, ale i na tom, jak je jich dosaženo. Poštovní spořitelna nabízí zaměstnání nejen kvalitním manažerům a odborníkům, ale v rámci speciálních adaptačních a tréninkových programů oslovuje také čerstvé absolventy vysokých škol a postgraduálních studií. Pomáhá jim tak nastartovat kariéru ve významné mezinárodní společnosti.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací Poštovní spořitelny a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!