Poštovní spořitelna ERAPoštovní spořitelna ERA patří mezi přední poskytovatele finančních služeb v ČR. Je to dáno především vysokým počtem poboček, které mají její zákazníci k dispozici. Oproti ostatním bankám má totiž Poštovní spořitelna jednu velikou výhodu. Její pracoviště se neomezují jen na města, neboť pošta je i v malých vesnicích, kde tak může působit a poskytovat své kvalitní služby. Není se tedy čemu divit, že Poštovní spořitelna má velice stabilní pozici mezi ostatními peněžními ústavy. Stabilní pozici má také Raiffeisen bank a UniCredit bank. Největší konkurencí Poštovní spořitelny jsou třeba Zuno, nebo ČSAS. Co se týče kvality i kvantity služeb, které Poštovní spořitelna nabízí, jsou naprosto srovnatelné s většinou bank a spořitelen. Jednak je to nabídka osobního sporožirového účtu pro dospělé a pro dospívající a děti (přičemž právě mladiství a děti mají většinu služeb, tedy nejen co se týče sporožirových účtů, finančně zvýhodněnu). Rodiče určitě uvítají výbornou možnost zřídit svému dítěti dětskou vkladní knížku. U postžirového účtu jsou poskytovány i některé další služby, jako je možnost přečerpání úvěru, internetové bankovnictví nebo obsluha účtu po telefonu, lze také získat kreditní kartu atd. Vedle toho pak je k dispozici nabídka spořících účtu (stavební spoření, penzijní připojištění, vkladní knížky apod.), na kterých lze ukládat svoje peníze.

Služby Poštovní spořitelny

Na Poštovní spořitelnu se mohou klienti obrátit i s žádostí o spotřebitelský úvěr a pojištění. Nejvíce pojistných smluv v České republice však má Česká pojišťovna. Také tyto služby je spořitelna schopna zprostředkovat, a to dokonce i z pohodlí domova tak, že nemusíte nikam jít. Podmínkou je ovšem připojení na internet. Navíc v případě zřízení pojištění např. domácnosti on-line vás čeká osvobození od poplatků za jeho zřízení. Pokud se na Poštovní spořitelnu obrátíte s žádostí o úvěr, i tento závazek je možné si nechat pojistit, což je v dnešních nejistých dnech více než rozumné. Poštovní spořitelna nabízí své služby i podnikatelům a firmám či obcím a neziskových spolkům. Těmto právnickým osobám jsou k dispozici jak běžné účty (ať už vedené v korunách nebo eurech), tak i spořicí účty a termínované vklady. V případě úvěru je zákazníkům nabízen kontokorentní a účelový úvěr. Kontokorentní úvěr je určen k pokrytí krátkodobého nedostatku peněz a k financování výrobního procesu, k zaplacení škod způsobených havárií, zatímco účelový úvěr slouží k investicím a spolufinancování rozvojových programů. Obcím jsou navíc poskytovány finance z fondu rozvoje bydlení, jež jsou poté určeny pro občany k realizaci oprav nebo výstavby nemovitosti.

Základní informace o Poštovní spořitelně

Poštovní spořitelna je součástí obchodní divize Československé obchodní banky, která je provozována Českou poštou. Vznikla v roce 1991 původně jako samostatná banka pod názvem Poštovní banka. Svůj současný název používá až od roku 1995. V tomto roce ji přebírá Investiční a poštovní banka. Po jejím zkrachování se stala v roce 2000 součástí skupiny Československé obchodní banky. Poštovní spořitelna je jednou z obchodních značek ČSOB, která využívá pro služby své spořitelny především distribuční síť České pošty. Poštovní spořitelna pomocí 23 finančních center a 3300 poboček České pošty poskytuje bankovní služby asi 2 milionům klientů, čímž zaujímá druhé místo na českém trhu. Soustředí se na poskytování drobného bankovnictví, kde zajišťuje kompletní služby jak fyzickým osobám, tak i podnikatelským subjektům.

Největší banky v České republice podle počtu klientů:

Banka Počet klientů
Česká spořitelna 5 350 000
Poštovní spořitelna 2 080 000
Komerční banka 1 420 000
Československá obchodní banka 950 000
GE Money 750 000
eBanka 430 000

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací Poštovní spořitelny a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!