Poštovní spořitelna internetbankingPoštovní spořitelna patří mezi největší české bankovní instituce a tak pochopitelně ani v její nabídce služeb nechybí internetbanking. Poštovní spořitelna svůj internetbanking nabízí pod názvem Poštovní spořitelna internetbanking. Pro koho tato služba je, co všechno umožňuje a co k jejímu založení a využívání potřebujeme?

Pro koho je Poštovní spořitelna internetbanking určený?

Pro všechny, kteří chtějí ovládat svůj účet z pohodlí domova nebo odkudkoli, kde mají připojení na internet. Také pro ty, kteří neradi chodí na pobočky a neradi čekají ve frontách – s internetovým bankovnictvím nemusíte na nic čekat, vše je rychlé a plynulé. Je pro všechny, kteří mají doma připojení k internetu a nechtějí se zbytečně zdržovat chozením do banky.

Co všechno Poštovní spořitelna internetbanking umožňuje?

Přes internetové bankovnictví můžeme kdykoliv on-line sledovat stav našeho účtu a veškeré pohyby na něm. Další funkcí je možnost provádění různých plateb, ať už do domova nebo zahraničí, placení inkasa atd. Přes internetbanking můžeme i dobíjet kredit u mobilních telefonů a platit zboží z domácích i zahraničních e-shopů. Mezi další funkce patří možnost požádat si o další produkty, jako např. kontokorent, kreditní karta nebo Era červené konto. Můžeme si přes něj také založit konto PaySec nebo nakupovat a prodávat podílové fondy a investice.

Poštovní spořitelna internetbanking a investice

Kromě základních operací můžeme přes internetbanking Poštovní spořitelny zažádat o spořící účet a spravovat ho, můžeme zde vybírat termínované vklady, sledovat stav svých podílových fondů a investic a sjednat a spravovat účet u penzijního fondu.

Poštovní spořitelna internetbanking a půjčky

Přímo v našem internetovém bankovnictví můžeme také zažádat o půjčku (klasická půjčka, půjčka na bydlení, kreditní karta nebo kontokorent). Součástí stránek je i úvěrová kalkulačka, pomocí které si můžeme vypočítat jaké máme úvěrové možnosti. V internetbankingu můžeme také sledovat aktuální stav své hypotéky.

Co je potřeba k založení Poštovní spořitelna internetbankingu?

K založení internetbankingu od Poštovní spořitelny je nejprve potřeba mít u ní účet. Pokud už ho máte, stačí už jen vyplnit žádost o tuto službu a odevzdat na kterékoli pobočce spořitelny nebo prostřednictvím call linky. Abychom mohli internetbanking doma využívat, potřebujeme samozřejmě počítač připojený k internetu. Jaké ale musí mít minimální parametry? Pokud jde o hardwarové vybavení, tak potřebujeme počítač s procesorem Intel Pentium nebo AMD (nebo podobný), rozlišení monitoru by mělo mít min. 1024 x 768 bodů a operační paměť min. 512 MB. Co se týká softwarového vybavení, tak internetbanking lze spustit na prohlížečích Mozilla Firefox, Internet Explorer a Opera. Operační systém Windows může být buď XP nebo Vista nebo 7.

Jak se do internetbankingu Poštovní spořitelny přihlásit?

Odkaz na internetové bankovnictví najdeme hned na úvodní stránce Poštovní spořitelny www.erasvet.cz v pravém horním rohu. Po kliknutí na tento odkaz se už dostaneme na zabezpečenou stránku, kde vyplníme identifikační číslo a PIN a klikneme na Přihlásit. Druhá možnost je přihlášení pomocí identifikačního čísla, PINu a SMS klíče. Při tomto přihlášení ještě v závěru vyplňujeme speciální autorizační kód, který nám přijde smskou na mobil. Na webových stránkách Poštovní spořitelny najdeme také všechny podrobné informace k internetbankingu – obchodní podmínky, příručky, návody atd. Pod složkou Era internetové bankovnictví v záložce Dema jsou pak dva podrobné video návody, které vysvětlují jednak přihlášení do internetového bankovnictví a jednak způsob, jak zadat příkaz k úhradě přes internet.

Poštovní spořitelna a PaySec

Poštovní spořitelna poskytuje ještě jednu velkou výhodu pro ty, co rádi nakupují zboží přes internet.  U mnoha e-shopů najdeme jako jednu z variant placení možnost platby přes PaySec. Pokud máte internetbanking od Poštovní spořitelny, nemusíte mít samostatné konto u PaySec ale přesto prostřednictvím této služby můžete zaplatit. Platba se pak provádí tak,že když kliknete na tlačítko platby přes PaySec, tak vás systém automaticky přesměruje do vašeho internetového bankovnictví, přes které pak jednoduše dokončíte platbu.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!