Poštovní spořitelnaPoštovní spořitelna je druhou největší bankou na tuzemském bankovním trhu, měřeno dle počtu klientů. Stejně jako největší banka na trhu, kterou je Česká spořitelna, také Poštovní spořitelna je tradiční českou bankou s velmi dobrým zázemím. Poštovní spořitelna vznikla roku 1991 pod názvem Poštovní banka, následně jí však čekala další přejmenování až k současnému názvu. Koncepce banky se změnou názvu nezměnila, ke změnám ve směřování banky nedošlo ani poté, co se banka stala obchodní divizí ČSOB. Na Poštovní spořitelně je dobře vidět, jak moc čeští klienti důvěřují tradičním společnostem. Na Poštovní spořitelně klienti často oceňují tradiční hodnoty a její důvěryhodnost a historii, ačkoliv Poštovní spořitelna je poměrně moderní bankou, která využívá i nových technologií. Jakou má Poštovní spořitelna ERA nabídku? Nabízí standardní bankovní služby, i když produkty jsou ověšeny zajímavými výhodami. Jednou z nich je možnost využít speciální aplikace pro mobilní bankovnictví a také aplikace pro tablety, tzv. iPad tablety. Poštovní spořitelna ERA je také jednou z posledních bank, které nabízejí tu nejstarší možnost spoření, kterou jsou vkladní knížky.

V případě Poštovní spořitelny se jedná o dva druhy vkladních knížek – pro děti a dospělé. Tyto vkladní knížky jsou považovány za jednoduché produkty určeny především pro lidi, kteří preferují tento tradiční způsob spoření. Mezi další služby patří klasický bankovní účet s novým názvem, tzv. Era osobní účet. Nabídka Poštovní spořitelny jde ještě dál – od investičních produktů až po půjčky. Poštovní spořitelna je jasným favoritem pro ty lidi, kteří požadují českou tradiční metodu bankovnictví ale zároveň také moderní služby.

Základní informace

Poštovní spořitelna je druhá největší banka v ČR v počtu klientů. Své bankovní služby nabízí více než dvěma miliónům klientů v nejhustější síti obchodních míst a za nejvýhodnější poplatky. Všechny běžné bankovní produkty mají klienti k dispozici na více než 3300 poštách a ve 43 Finančních centrech. Jednoduchost nabízených produktů, kvalita obsluhy a příznivé ceny vytvářejí Poštovní spořitelně dobrý předpoklad pro to, aby mohla úspěšně nabízet své služby široké veřejnosti. V rámci zatraktivnění produktů navázali společnosti Čepro a Poštovní spořitelna vzájemnou spolupráci, která klientům Poštovní spořitelny poskytuje slevu ve výši 0,40 Kč/litr pohonných hmot. Tato sleva je přiznána každému klientovi, který platí pohonné hmoty v síti čerpacích stanic Čepro EuroOil platebními a kreditními kartami Poštovní spořitelny. A navíc, klienti při těchto platbách mohou využít služby CashBack, tedy vybrat si hotovost přímo na čerpací stanici až do výše 1.500 Kč – a to bez poplatků. Věrností program Poštovní spořitelny, který je nastaven na sběru bodů za platby platebními a kreditními kartami u obchodníků, je rozšířen o poukázky (Čepro EuroOil) na pohonné hmoty ve výši 300 Kč. Bližší informace naleznete na www.postovnisporitelna.cz nebo na bezplatné telefonní lince 0800 210 210.

Červené konto Poštovní spořitelny

Název účtu: Červené konto. Banka, která účet vydává: Poštovní spořitelna

O spořícím účtu Červené konto

  • roční úročení spořícího účtu je 1,80 % p. a.
  • účet je bezplatně veden
  • zdarma je založení a správa spořícího účtu, odchozí a příchozí platby
  • bezplatný přístup k účtu prostřednictvím interentu a telefonu
  • k účtu není možné vydat platební kartu

Úročení Červeného konta

Červené konto má dvě úrokové sazby. V obou případech výše úrokové sazby závisí na výši vložené částky. Do 49 999,99 korun je úroková sazba ve výši 0,10 %. Vklad přesahující 50 000 korun je úročen 1,80 % p. a. Úroková sazba Červeného konta je stanovena na 1,80 % s minimální výši vkladu 50 000 Kč. Úroky z Poštovního konta jsou připisovány měsíčně.

Ovládání konta

Červené konto Poštovní spořitelny lze ovládat pomocí internetového bankovnictví. Přístup k účtu je tak nepřetržitě on-line. Přístup k účtu je možný z jakékoliv pobočky Poštovní spořitelny.

Platební karta

K Červenému kontu není možné si sjednat platební kartu.

Konto bez poplatků

Červené konto není zpoplatněno.

Co všechno umožňuje spořící účet/konto

K Červenému kontu musíte vlastnit bankovní účet. Nikoliv však u Poštovní spořitelny. V rámci předdefinované šablony lze posílat peněžního prostředky z Červeného konta na nejvýše 2 jiné účty v rámci České republiky.

Porovnání úrokových sazeb

Porovnejte aktuální výši úrokových sazeb v přehledu spořicích účtů a kont, která jsou na trhu.

Další spořicí účty

Prohlédněte si podobné spořící účty a konta. Mezi zajímavě úročené “spořáky” patří například ING Konto, FIO Konto nebo spořící účet AXA Bank.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!