Pravidla internetbankingu ČSOB



Aby byly naše finance v bezpečí a nehrozilo nám žádné riziko jejich ztráty, musíme dodržovat základní bezpečnostní pravidla. O jaká pravidla se jedná a na co bychom si měli při používání internetového bankovnictví dávat pozor?

Jednou z nejdůležitějších věcí je ochrana našich přístupových údajů. Svoje identifikační číslo a PIN kód bychom si měli pamatovat a není rozumné si ho např. zapisovat do mobilu, na papírky apod. PIN kód, který pro přihlášení do internetbankingu používáme, si můžeme sami zvolit a při jeho výběru bychom měli mít na paměti, že čím jednodušší bude, tím je vyšší riziko zneužití. Rozhodně bychom si tedy neměli vybírat PINy jako např. 1111 , 1234, data narození apod. Pokud k autorizaci jednotlivých operací využíváme autorizační kódy, které nám banka zasílá smskou, tak musíme dávat na svůj mobil pozor, aby se ke kódu nedostal někdo cizí. Pro samotný přístup do ČSOB Internetbanking 24 bychom pak neměli používat prohlížeč v mobilu, který na tuto službu není vhodný – pro mobily je určena speciální aplikace, ale do internetbankingu bychom se měli přihlašovat raději z počítače nebo notebooku. Při samotném přihlašování do internetového bankovnictví si pak vždy pro jistotu zkontrolujme, že se v adresním řádku nachází ikonka se zámkem. Po kliknutí na tuto ikonku by se nám měly zobrazit informace o tom, že stránka je zašifrovaná a naše práce na ní je tím pádem bezpečná. Na svůj účet bychom se měli pokud možno přihlašovat z vlastního počítače, případně z počítače v práci, ale rozhodně není vhodné přihlašovat se např. z internetových kaváren, počítačových heren a jiných veřejných míst. No a posledním pravidlem, které se ale netýká jen internetbankingu ale práce na internetu obecně je to, že bychom měli používat kvalitní antivirový program a mít tak svůj počítač nebo notebook dobře zabezpečený a chráněný.

ČSOB Smartbanking

Kromě internetového bankovnictví poskytuje Československá obchodní banka svým klientům také mobilní bankovnictví – smartbanking. Aplikace ČSOB Smartbanking je určena jak pro majitele chytrých telefonů, tak pro vlastníky tabletů. Lze ji používat na přístrojích vybavených operačními systémy Apple iOs, Android, Windows Phone a Windows 8. Aplikace je ve všech případech zcela zdarma a odkazy na stažení najdeme buď přímo na webových stránkách ČSOB banka, kde si je můžeme stáhnout např. pomocí QR kódů a nebo přímo v jednotlivých obchodech pro dané platformy (App Store, Google Play atd.). Aplikace je naprosto bezpečná a komunikace s ČSOB je šifrovaná.

Digitální peněženka MasterCard

ČSOB je první bankovní institucí na českém trhu, která nabízí tuto aplikaci pro smartphony. Aplikace usnadňuje placení nákupů přes internet – jedná se vlastně o virtuální peněženku, do které si uložíte údaje o své platební kartě a není tak nutné je při každém nákupu znovu vyplňovat. Díky tomu je tak nakupování po internetu rychlejší a bezpečnější. Aplikace je určena pro chytré telefony s operačním systémem iOs nebo Android a abyste ji mohli využívat, musíte mít platební kartu MasterCard nebo VISA s aktivovanými internetovými platbami. Placení touto digitální peněženkou je možné u čím dál většího množství obchodníků na internetu a v budoucnu jí bude možné platit i v klasických kamenných obchodech. Aplikaci si můžete stáhnout přímo ze stránek ČSOB kliknutím na příslušný odkaz nebo načtením QR kódu, nebo si ji můžete stáhnout z App Store či Google Play. Aplikace MasterCard Mobile obsahuje čtyři hlavní funkce – Platba, Transakce, Karty a Nakupujte chytře.

Další služby přímého bankovnictví od ČSOB

Do přímého bankovnictví u ČSOB banka patří kromě internetbankingu a smartbankingu také telefonické bankovnictví pod názvy ČSOB Linka 24 a ČSOB Mobil 24. ČSOB Linka 24 umožňuje ovládat váš účet jak z mobilu, tak z pevné linky. Službu lze využívat jak prostřednictvím živých operátorů tak pomocí automatických hlasových služeb. ČSOB Mobil 24 pak nabízí ovládání účtu přes mobilní telefon s technologií SIM Toolkit. Služba je dostupná u všech tří operátorů a jednotlivé operace se dělají přes menu na displeji mobilního telefonu. Díky šifrování přenosu dat a vlastním šifrovacím klíčům na každé SIM kartě je služba naprosto bezpečná. Ovládání je jednoduché, ale v případě potřeby je klientům k dispozici linka okamžité pomoci.Poslední službou, kterou si ještě představíme, je ČSOB Info 24. Pomocí této služby si můžeme nechat zasílat informace e-mailem nebo smskami. Tuto službu si můžeme sami nastavit ve svém internetovém bankovnictví a jejím prostřednictvím nám budou chodit informace o zůstatku na účtu, zaúčtování plateb, podání platebních příkazů, výběrech nebo vkladech na pobočce, transakcích platebními kartami atd. Na e-mail si také můžeme nechat posílat elektronický výpis z našeho účtu, a aktuální kurzovní lístky ČSOB a ČNB.

Internetové bankovnictví

Pro klienty z řad podnikatelů a firem má Československá obchodní banka samostatné internetové bankovnictví pod názvem ČSOB BusinessBanking 24 Online. Službu můžete mít spolu s firemním nebo obchodním kontem a je zcela zdarma. Co všechno BusinessBanking umožňuje a jaké má výhody? Díky BusinessBankingu můžeme jednoduše přes internet provádět celou řadu různých finančních operací. Můžeme si kdykoliv zjistit stav našeho účtu včetně informací o všech pohybech na něm, importovat dávky příkazů k úhradě nebo inkasa z účetních systémů, exportovat data pro účetní programy, tisknout si elektronické výpisy, které jsou k dispozici v několika různých formátech nebo automaticky stahovat tyto výpisy do účetního systému. Ke službě se podobně jako u klasického internetbankingu přihlašujeme buď prostřednictvím identifikačního čísla a PINu nebo pomocí čipové karty s elektronickým podpisem. Autorizace pokynů se pak provádí vždy čipovou kartou.

Mezi největší výhody této služby patří možnost autorizace dvěma podpisy, kompatibilita s většinou účetních systémů nebo možnost napojení účtů více majitelů. Uživatelům BusinessBankingu je také k dispozici telefonická linka technické podpory a to od pondělí do pátku od 7 do 20 hodin. ČSOB banka BusinessBanking 24 Online je k dispozici ve třech jazycích – kromě češtiny ještě v angličtině a němčině. Veškeré bližší informace k této službě, včetně podrobných návodů, nastavení internetových prohlížečů a příručky k práci s certifikátem pak najdeme na webových stránkách ČSOB.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací ČSOB a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!