Spořitelna poštovníPoštovní spořitelna samozřejmě nemůže chybět na internetu a sociálních sítích. Jak vypadá internetová prezentace této banky? Webové stránky Poštovní spořitelny najdeme nově pod doménou www.erasvet.cz. Stránky jsou velmi přehledné a dá se na nich velmi dobře zorientovat. Obsahují veškeré potřebné informace o jednotlivých produktech, které Poštovní spořitelna nabízí, včetně přehledů úrokových sazeb, kurzovního lístku atd. Jsou zde samozřejmě také veškeré ceníky a kontaktní informace. U vybraných produktů jsou k dispozici kalkulačky, na kterých si můžeme spočítat např. výši splátek. Na stránce lze také po zadání adresy vyhledat nejbližší pobočku nebo bankomat. Na úvodní stránce je také odkaz, který vede k přihlášení do internetového bankovnictví. Samotné internetové bankovnictví Poštovní spořitelny je velmi dobře zpracované a má povedenou grafiku. Ke svému účtu se klienti přihlašují zadáním identifikačního čísla a PINu. Poštovní spořitelna má svou vlastní stránku také na největší sociální síti – na Facebooku. Facebookovou stránku najdeme pod jménem Era a Poštovní spořitelna na ní pravidelně informuje o novinkách a různých zajímavostech. Prostřednictvím této stránky je také možnost položit dotaz, na který pak pracovníci Poštovní spořitelny odpoví.

Další známou sociální sítí, na které má Poštovní spořitelna ERA svůj profil je YouTube.com. Zde najdeme především instruktážní videa, která vysvětlují některé funkce, např. u internetového nebo mobilního bankovnictví, dále pak reklamy nebo jiná zajímavá videa. Novinkou je pak internetová stránka www.prostor.erasvet.cz . Na této stránce najdeme informace o novém projektu Poštovní spořitelny s názvem Era svět, který má sídlo v centru Prahy a konají se v něm různé výstavy, koncerty, workshopy, přednášky atd.

Poštovní spořitelna a spoření

Poštovní spořitelna kromě běžných účtů, půjček atd. nabízí samozřejmě také něco pro ty, kteří chtějí spořit své peníze nebo zhodnocovat svoje úspory. V její nabídce najdeme hned dva spořící účty- jednak Era červené konto a pak klasický spořící účet. Era červené konto je vhodné pro ty, kteří chtějí spořit svoje peníze, ale chtějí mít možnost si je kdykoliv vybrat. Pokud je na tomto účtu denní zůstatek vyšší než 50 000 Kč, jsou úspory hodnoceny vysokým úrokem 1,30 % za rok. Za založení i vedení Era červeného konta si Poštovní spořitelna neúčtuje žádné poplatky, vše je zcela zdarma, stejně jako pravidelné elektronické výpisy z účtu. Červené konto lze pohodlně spravovat i přes internet prostřednictvím elektronického bankovnictví.

Další variantou spoření, které má Poštovní spořitelna ve své nabídce je Era spořící účet. Ten je vhodný pro ty, kteří ví, jak dlouho nebudou své peníze potřebovat. U tohoto účtu je velmi výhodná úroková sazba 1,60 % ročně a účet mě pevnou výpovědní lhůtu 55 dní. Stejně jako u červeného konta i zde je založení i vedení účtu zcela zdarma. Minimální vklad na spořící účet je 200 Kč. Další alternativou je termínovaný vklad. I ten je vhodný pro ty, kteří mají úspory u kterých ví,jak dlouho je nebudou potřebovat a kteří chtějí mít vysoké úroky. U termínovaného vkladu Poštovní spořitelny je minimální výše vkladu 5000 Kč a úroky se zvyšují s dobou uložení peněz. Termínovaný vklad lze založit buď ve finančních centrech Poštovní spořitelny nebo na pobočkách České pošty. Pro ty, kteří preferují tradiční, konzervativní způsob spoření nabízí Poštovní spořitelna vkladní knížku. Výhodou je minimální vklad pouhých 50 Kč a klient si může vybrat variantu vkladní knížky s výpovědní lhůtou nebo bez. Vkládat i vybírat hotovost pak lze na všech pobočkách Poštovní spořitelny i na všech poštách.

Poštovní spořitelna a hypotéka

Pokud plánujete koupi nového domu nebo bytu, případně chcete dělat větší rekonstrukci svého bydlení a nemáte dostatek financí, jednou z možností jak situaci vyřešit je hypotéka. I Poštovní spořitelna tuto službu poskytuje a to za velmi výhodných podmínek. Minimální výše hypotéky, kterou Poštovní spořitelna nabízí, je 200 000 Kč. Maximální výše není přímo stanovena, ale je poskytována až do výše 100% zástavní hodnoty nemovitosti. Další velkou výhodou je, že hypotéku je možno splácet po dobu 40 let, navíc Poštovní spořitelna přizpůsobuje výši splátek potřebám a možnostem jednotlivých klientů. Samozřejmostí je i vysoká úroková sazba, která se vždy stanovuje pro každého klienta individuálně. Hypotéku od Poštovní spořitelny můžeme využít k různým účelům – kromě koupi nového domu a  bytu nebo výstavby ji lze využít i na rekonstrukce, ale také na refinancování dříve poskytnutých půjček, které byly na investice do bydlení použity.

K hypotéce poskytuje Poštovní spořitelna také celou řadu dalších doplňkových služeb – patří mezi ně dálkový přístup do katastru nemovitostí, zjednodušené refinancování úvěrů od jiných bank nebo expresní ocenění bytu. Ke každé hypotéce pak Poštovní spořitelna umožňuje uzavřít pojištění schopnosti splácet. Díky internetovému bankovnictví pak můžete mít svou hypotéku neustále pod kontrolou, ať jste kdekoliv. Hypotéku si zájemci mohou sjednat na specializovaných finančních centrech nebo na pobočkách České pošty. Na internetu je také možnost podat si žádost online a pracovník Poštovní spořitelny pak klientovi zavolá a domluví si s ním schůzku. Webové stránky kromě toho obsahují také hypoteční kalkulačku, ve které mohou zájemci o službu zadat přesné parametry a zjistit tak případnou výši svých splátek. Poté mohou jedním kliknutím odeslat svou žádost přímo do spořitelny.

Poštovní spořitelna pro děti

Poštovní spořitelna myslí nejen na dospělé klienty, ale i na děti, pro které má ve své nabídce speciální druh účtu i vkladní knížku. Jaké benefity Poštovní spořitelna dětem poskytuje? Pro všechny děti až do 18 let má Poštovní spořitelna účet s názvem Era první konto. Dospělí ho mohou založit svým dětem nejen na finančních centrech Poštovní spořitelny, ale také na pobočkách České pošty. Výhodou je, že zřízení i vedení účtu je zcela zdarma, stejně tak se ani neplatí žádné poplatky za vklady na účet. První vklad, který se na účet vkládá, musí být ve výši min. 500 Kč. Pokud je denní zůstatek na kontě vyšší než 5000 Kč, úroková sazba pak činí 1,60 % za rok.  V okamžiku, kdy dítě dosáhne 10 let věku, může mu být v případě zájmu účet převeden na Era osobní účet. V 18 letech už je pak tento převod automatický, nicméně číslo účtu zůstává stále stejné. Majitelé prvního konta jsou také automaticky členy Era klubu, který jim nabízí účast v soutěžích, poukázky, vstupenky, atd.

Dalším produktem, který Poštovní spořitelna ERA pro děti nabízí je Dětská vkladní knížka. Na ní mohou rodiče spořit peníze pro svoje dítě a to až do doby, než dosáhne 18 let. Výhodou jsou úroky, které jsou momentálně ve výši 2,2 % ročně a také finanční prémie. První vklad na tuto vkladní knížku musí být ve výši min. 50 Kč. Dalším benefitem je také členství v Era klubu, které přináší mnoho zajímavých výhod, jako např. soutěže o ceny, poukázky atd. Stejně jako dětské konto, tak i vkladní knížku je možné založit ve všech finančních centrech Poštovní spořitelny a nebo v široké síti poboček České pošty. Veškeré informace týkající se Era prvního konta nebo Dětské vkladní knížky pak najdete na přehledných webových stránkách Poštovní spořitelny nebo na všech jejích pobočkách včetně těch, které jsou na poštách.

Poštovní spořitelna a slevy pro mládež

Poštovní spořitelna, která patří mezi nejvýznamnější bankovní instituce v Česku nabízí širokou škálu produktů pro všechny generace. Zřídit si u této banky účet se tak vyplatí i mladým lidem, kterým Poštovní spořitelna poskytuje celou řadu zajímavých benefitů – jedním z nich jsou i slevové karty. V nabídce jsou hned dvě slevové karty – Karta mládeže Euro<26 a Karta ISIC – SCHOLAR. Karta mládeže Euro<26 je slevová karta, která je určena mladým lidem ve věku do 26 let. Je určena jak studentům, tak těm co nestudují – jedinou podmínkou je věk. Karta platí ve více než 35 zemích v celé Evropě a Poštovní spořitelna ji poskytuje všem mladým lidem do 26 let věku, kteří u ní mají Era osobní účet nebo Era online účet, zcela zdarma. Karta platí po dobu jednoho roku od jejího vydání. K založení karty je potřeba jen doklad totožnosti (např. občanský průkaz) a pasová fotografie. Karta ISIC – SCHOLAR je slevovou kartou, která je určená pro studenty základních škol a víceletých gymnázií. Platí ve více než 140 zemích celého světa a Poštovní spořitelna ERA ji poskytuje mladým lidem, kteří splňují tyto podmínky a mají Era osobní účet, zcela zdarma. Platnost této slevové karty je 16 měsíců. Karta se vydává dětem starším 10 let a k vyřízení je potřeba mít jednu pasovou fotografii.Obě slevové karty mají pro mladé lidi mnoho výhod – získají na ně zajímavé slevy a další benefity. Majitelé těchto karet také nemusí předkládat žádné dokumenty o svém studiu – stačí jim pouze  předložit platnou kartu. Kromě slevových karet pak Poštovní spořitelna nabízí mladým lidem mnoho dalších bonusů – např. výhodný kontokorent pro mladé, který jim umožňuje jít na účtu až 20 000 Kč do mínusu. Dalším lákadlem pro mladší generaci je pak možnost zvolit si na platební kartu vlastní obrázek.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!